Neler Yapabilirsiniz?

Önce bloğumuzun sol sütununda yer alan izleyiciler bölümündeki "izle" yazısını tıklayarak bizi izleyin ya da Facebook grubumuza veya sayfamıza üye olun!

Bizi TWITTER'dan takip edebilirsiniz: @seyahatozgurluk

Sonra daha fazla insana Türkiye'deki "vizelerié: dünyanın en pahalı pasaportuna sahip olduğumuzu, yeni çipli pasaportlarla da hiçbir şeyin değişmediğini %50 indirime rağmen hala dünyanın en pahalı pasaportunu kullandığımızı, yurt dışına çıkış harcı ödediğimizi, yeşil pasaport ile ayrımcılığa uğradığımızı DUYURUN!

Twitter  kampanyalarımıza katılabilirsiniz. En son #seyahatcunku tabelası ile bir kampanya yaptık ayrıntılar için tıklayın!

Daha sonra, blogda yer alan diğer bölümleri de kullanabilirsiniz?

Milletvekillerinize Sorun!
Kampanya Malzemeleri!Başta Başbakanlık (İnsan Hakları Başkanlığı) ve Maliye Bakanlığı olmak üzere, İçişleri (yeni pasaport kanunu hazırlıklarını yürütüyor), Dışişleri Bakanlıklarına soru sorun, dilekçe yazın, Anayasal hakkınızı sınırlandırıldığını söyleyin. Biz hep birlikte, tek tek bunu yapıyoruz ama illa ki birilerini beklemeyin, blogta örnekleri var onlardan yararlanın yazın!


Son olarak yakın arkadaşlarınızdan başlamak üzere, üyesi olduğunuz tüm sosyal networklerde "seyahat özgürlüğümüzü geri istiyoruz" mesajını/bloğumuzu paylaşın. Bannerlarımızı sitelerinize koyun.

Bizi takip edin, sosyal medyadaki, özellikle TWITTER'daki kampanyalarımıza katılın!

"Ülkenin daha büyük sorunları var, kim şimdi bununla uğraşacak" diye düşünmeyin. 2 yıl önce 4 aylık bir kampanya ile Bakanlar Kurulu'ndan hep birlikte % 50 indirim aldık. Türkiye'nin sorunları bitmez, üstelik bu sorun küçük bir sorun değil, Anayasal, temel bir insan hakkı, ihlal ediliyor, siz hakkınızı istiyorsunuz.

Hakkınızı isteyin!

"Ancak başka şeyler de yapılabilir" diyorsanız, "Öneriniz Var mı?" bölümü tam size göre. Bizimle önerilerinizi paylaşın!

6 yorum:

Adsız dedi ki...

bence tüm seyahat programı yapan kişilere ulaşıp programlarında bu sorunu gündeme getirmelerini sağlamak.

Adsız dedi ki...

http://forum.donanimhaber.com/m_40330015/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40331732

O. Suat Özçelebi dedi ki...

Ensar bey çok teşekkürler, Forumları kullanma fikrinizi buradan ben de duyurayım. Bu linki Facebook grubumuzda da paylaşacağım. Tekrar teşekkürler...

Ensar dedi ki...

http://www.hafif.org/yazi/dunyanin-en-pahali-pasaport-ucreti

O. Suat Özçelebi dedi ki...

İnternet ortamlarına yönelik sessiz ama yaratıcı çalışmalarınız herkes için çok güzel birer örnek oluyor. Teşekkürler!

Adsız dedi ki...

Turk vatandasi seyahat haklari icin uyanmali